Image
ŠPECIALIZOVANÉ ZARIADENIE TELEFÓN 043 4 134 617 E-MAIL dss@dss-meta.sk ADRESA Ing. Kožucha 1158/7
SUČANY

O nás

Špecializované zariadenie Sučany  bolo otvorené v roku 2011 ako štvrtá prevádzka DSS Méta Martin.

Nachádza sa v najväčšej obci Turca v Sučanoch, v údolí rieky Váh, asi 5 km severovýchodne od mesta Martin. Je ľahko a rýchlo dostupné z Martina, Žiliny i Ružomberka, autobusom či vlakom. Napriek tomu, že cez obec prechádza hlavný cestný ťah, naše zariadenie je situované od jeho ruchu v tichej zástavbe rodinných domov na začiatku obce.

V špecializovanom zariadení v Sučanoch poskytujeme celoročnú pobytovú formu starostlivosti prijímateľkám sociálnej služby, ktoré sú odkázané na pomoc a podporu inej fyzickej osoby v rôznych oblastiach života a majú zdravotné postihnutie. Kapacita zariadenia je pre 8 žien.

Špecializované zariadenie je koncipované tak, aby sa starostlivosť poskytovala na komunitnej úrovni. Prijímateľky sociálnych služieb žijú v dvojpodlažnom rodinnom dome. Ubytovanie poskytujeme v štyroch dvojlôžkových izbách. Na každom z poschodí sú hygienické zariadenia (toaleta s kúpeľňou). Okolo rodinného domu je veľká záhrada, ktorá poskytuje dostatok priestoru pre rozvoj pracovných zručností a voľnočasovú činnosť prijímateliek sociálnych služieb.

Bezbariérovosť nie je zabezpečená, poschodia sú spojené schodiskom.

V blízkosti zariadenia je dobrá občianska vybavenosť, obchody, lekáreň, zdravotnícke zariadenie, kostol, autobusová zastávka, železničná stanica. Dostupnosť  do 15 až 20 minút pešou chôdzou.

Cieľom poskytovania sociálnej služby v našom zariadení je vytvorenie takého životného priestoru prijímateľkám sociálnej služby, ktoré sa v čo najväčšej možnej miere približuje rodinnému prostrediu, a dáva im možnosť prežiť plnohodnotný a inkluzívny život v bežnej spoločnosti s využitím ich prirodzených zdrojov a primeranej miery podpory.

Aktivity

Koncert Elánu v Amfiteátri v Martine
13 11.17

Koncert Elánu v Amfiteátri v Martine

Skupina Elán si Martin vybrala ako jedno z troch miest na Slovensku, v ktorých chcela odohrať toto…

Čítať viac

Zakamenné – workshopy tradičných remesiel.
06 09.17

Zakamenné – workshopy tradičných remesiel.

  Návšteva expozície kávy v Oravakafé v Krušetnici. Skúsili sme si výrobu syrov. Zároveň sme s neho ochutnali. Skúsili sme…

Čítať viac

16 06.17

Aktivity 24.05 – 27.06.2017

24. 05. 2017- Návšteva Medik – M 26. 05. 2017- Parádny deň 31. 05. 2017- Futbal Lipovec…

Čítať viac